piątek, 28 sierpnia 2015

Makijaż dla czterdziestolatki


Nie każda czterdziestolatka boryka się z problemami typu głębokie zmarszczki czy zmiana rysów twarzy. Jednak każda z pań powinna dopasować makijaż do swojego wieku. Tylko w takim będzie dobrze wyglądać i taki podkreśli jej naturalną kobiecość.Przykład 1 Na sińce pod oczami i w tych miejscach gdzie znajdują się pewne niedoskonałości, nałóż korektor – najlepiej płynny. Następnie całą powierzchnię twarzy pokryj podkładem. Odpowiednio dobrany puder nanieś na twarz przy użyciu grubego pędzla, omijając okolice oczu. Ponadto delikatnie na policzki nałóż róż, który rozświetli twarz. Oczy podkreśl kredką, rozcierając ją na linii rzęs. Rzęsy możesz pomalować tuszem, ale niezbyt grubo, aby ich nie skleić. Do pomalowania ust użyj pomadki w jasnym odcieniu, a najlepiej w naturalnym kolorze.

Przykład 2 Jeżeli na twarzy zauważasz niedoskonałości, pokryj ją korektorem, a następnie podkładem. Używając pudru w kamieniu, rozprowadź go na policzkach, czole i nosie, pomijając okolice oczu, aby nie podkreślić zmarszczek. Dolną linię rzęs podkreśl czarną kredką, rozcierając ją delikatnie. Na górnej powiece rozprowadź cień w jasnym kolorze. Rzęsy podkreśl tuszem, a usta szminką, ale w niezbyt wyzywającym kolorze. Jeżeli zdecydujesz się na użycie konturówki do ust, wybierz koniecznie kolor współgrający z kolorem szminki.

3 komentarze:

  1. Jak dla mnie ten post jest słaby. Brakuje zdjęcia z przykładem makijażu. Opisy w sumie pasują do makeupu dla kobiety w każdym wieku, ot taki tam zwykły dzienny makijaż. Większość rad (np. kolor konturówki pasujący do szminki) to raczej dla dziewczyn, które dopiero zaczynają się malować chyba, a nie dla dojrzałych kobiet. Przykład nr 2 - czarna kredka na dolnej powiece i tylko rjasny cień na górnej? Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak smutno to musi wyglądać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż nie podoba się, trudno ;)

    OdpowiedzUsuń