piątek, 24 lipca 2015

Jak się nie malować?


Podstawowa rola makijażu to podkreślenie urody, zamaskowanie niedoskonałości oraz uwydatnienie typowo kobiecych walorów. Wykonanie takiego makijażu wydaje się bardzo proste, ale jak się okazuje, wiele kobiet ma z tym duży problem. Niektóre z nich nie są świadome błędów, jakie popełniają. A oto przykłady niewłaściwego postępowania.A moje propozycje to:

1. Cienkie brwi w nienaturalnym kolorze to jeden z błędów popełnianych przez kobiety. Brwi powinny mieć zarówno naturalny kształt, jak i kolor. Ich odcień, zawsze powinien być zbliżony do koloru włosów.

2. Zbyt gruba warstwa błyszczyka, wbrew pozorom może wyglądać bardziej odrażająco, niż ładnie czy estetycznie. Jedna warstwa zdecydowanie wystarczy.

3. Za ciemna konturówka użyta do obrysowania ust, czyni je bardziej wulgarnymi i nienaturalnymi. Kolor konturówki powinien być dopasowany do koloru szminki.

4. Źle dobrany podkład to kolejny błąd. Ciemny odcień postarza twarz i zarazem uwydatnia zmarszczki. Zbyt jasny z kolei zapewnia kredowy efekt. W związku z tym, podkład powinno się dobierać przy dziennym świetle, a jego odcień, sprawdzać na linii żuchwy.

5. Zbyt duża warstwa cieni na powiekach powoduje rozmazywanie się ich. Stąd wynika, że im mniej tego kosmetyku, tym lepiej. Przed nałożeniem cieni, warto zastosować bazę albo puder.

6. Intensywne maskowanie wypukłych krost, to poważny błąd. Użycie do tego celu jasnego korektora, jedynie optycznie powiększa krosty, a nie ukrywa ich. Ciemniejszy korektor albo w odcieniu zieleni, będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

7. Pomarańczowy, czerwony czy ceglasty róż nie wygląda naturalnie. Do jasnej cery trzeba wybrać chłodny odcień różowego. Do oliwkowej, np. brzoskwinię i koral. Ciemna zaś, będzie dobrze komponować się ze śliwką, kasztanem i ciemnym brązem.

8. Zbyt duża ilość tuszu, skleja rzęsy. Należy tuszować je najwyżej dwukrotnie. Ewentualne grudki trzeba wyczesać gęstym grzebykiem.

9. Cienie pod oczami nie powinny być maskowane jasnym korektorem, a specjalnym produktem, który odbije światło i zarazem nawilży skórę.

10. Kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, że ciemne cienie pomniejszają optycznie oczy. Dlatego jeżeli kobieta ma szeroko osadzone oczy, powinna wewnętrzne kąciki podkreślić ciemniejszym cieniem.

2 komentarze:

  1. Często widzę kobiety, które popełniają te błędy...szczególnie z brwiami :/

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak... brwi łatwo zepsuć.

    OdpowiedzUsuń